На рецептата за тази бъркана пица попаднах съвсем случайно, търсейки мнения за тестото за пици на Бела.
Четейки все положителни мнения за бърканата пица и как вече е любимата пица в много семейства, реших и аз да изпробвам рецептата снощи и останах предоволна от получения резултат.
Ако обичате пица с тънък блат, която да е мекичка, да не изсъхва, да може да се претопли и пак да е мека; ако не обичате да месите, да разточвате, да бъркате - това е вашата пица.
Дори и препечени, крайчетата на пицата си остават меки. :)
Времето, което ми беше нужно за направата на една тава пица, от тестото до сервирането ѝ е 90 мин. Но, една тава не е достатъчна :) Да знаете, че се услажда и бързичко свършва. Затова, докато сложих да се пече едната пица и усещайки аромата ѝ, веднага забърках и второто тесто.
Рецептата за пицата видях тук: Бъркана пица и тук: Бъркана пица
Понеже има различни мнения в коментарите, на кой тестото му се получило по-течно, като за кекс, на кой по-гъсто тесто, но винаги накрая с отличен резултат, а някои хора споделят, че ако е по-течно тестото пекат блата за 5 минути и после подреждат продуктите и пак се получава вкусна пица, то реших и измерих продуктите за тестото, които аз използвах и ще опиша в тази публикация.
Като забележка отбелязвам веднага, че за моя вкус е нужно да се добави повече сол в тестото. Може би поне 1/2 ч.л. сол, а не щипка сол както е по-рецепта. По погрешка съм сложила 1 с.л. захар, вместо една чаена, но понеже се получи перфектно, оставям захарта в това количество, а ще добавя повече сол. След като прочетох коментарите за пицата, добавих и супена лъжица олио към съставките.
Кетчуп, лютеница, доматено пюре, малко трудно се разнасят при намазване, затова наредих първо гъбите на моята пица и отгоре намазах лютеницата.
Продукти за тестото:
* 220 мл хладка вода
* 1 с.л. захар
* 1/2 кубче прясна мая (21г) или 7 г суха мая
* 1 яйце
* 1 с.л. олио
* 1/2 ч.л. сол
* 240 г брашно
Във водата се разтваря маята. Добавя се захарта и се оставя да шупне. Появяват се мехурчета, като при газирана напитка - маята е готова.
В купа се смесват брашното, яйцето, солта, олиото и шупналата мая и всичко се разбърква с лъжица (не миксер, а лъжица).
В намазана с олио тава и поръсена с брашно се изсипва тестото и с лъжица се разпределя. Тестото е достатъчно за 1 голяма тава пица. Оставя се да постои около 20 мин.
Отгоре се подреждат продуктите, които ще използвате за пицата и слагате в студена фурна. Включвате на 180 градуса и печете 35-40 мин.
Получава се една страхотна пица, в която ще се влюбите! :)))
Аз направих две тави пица, като втората беше без месо.
Съставките, които използвах за плънката на 1 пица са:
* 100 г гъби
* лютеница за намазване - 1 малко бурканче
* 200 г свинско филе
* 125 грама Моцарела (1 пакетче)
* около 70-80 г топено сирене
* 100 г кашкавал
* босилек
За пицата без месо използвах само моцарела, кашкавал, топено сирене, гъби, лютеница и риган. Получи се страхотна пица.
Следващия път бих добавила и кисели краставички. :)
Това е. Който не е попадал досега на рецептата (като мен), веднага да запрята ръкави. :)
Снимките са тъмни, от снощи, но все пак да добиете представа как изглежда моята пица.
Опитайте и Бърза тънка пица без мая и набухватели





